Kraj

Korwin-Mikke oburzony na TVP, że pomija kandydata partii KORWiN

„Znów reżymowa TVP podała, że na około-Podlasiu walczy tylko dwoje kandydatów na Senatora. Pomoc pilnie potrzebna!!! Proszę to przeczytać do końca…” – oburza się na swoim blogu eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke.

Chodzi o to, że w wyborach uzupełniających do Senatu startuje Szczepan Barszczewski, kandydat partii KORWiN.

„Poza zwykłymi argumentami proszę podkreślać, że jeden mniej lub więcej senator PiSu nic nie zmienia – a jeden-jedyny Senator spoza układu „Okrągłego Stołu” będzie ważnym głosem we wszelkich debatach” – argumentuje poparcie dla Barszczewskiego Korwin-Mikke.

Także Jacek Wilk, poseł z Ruchu Kukiz’15, na specjalnej konferencji prasowej udzielił poparcia Szczepanowi Barszczewskiemu

– Po kilku miesiącach rządów nowej zwycięskiej partii, widzimy, jaki będzie kierunek zmian w Polsce. W 2005 roku PiS wygrało wybory na pokazaniu dysonansu między Polską liberalną a Polską solidarną. Dzisiaj widzimy, że solidarny w tym znaczeniu, o którym mówi PiS, to tak naprawdę socjalistyczny, socjalny – stwierdził Wilk. – Ta frakcja Ruchu Kukiz’15, która jest frakcją wolnościową, konserwatywno-liberalną, wolnorynkową, odbiera te zmiany negatywnie. Wobec tego musimy jeszcze głośniej mówić o zmianie wolnorynkowej w Polsce (…). Ci wyborcy, którzy myślą właśnie w taki sposób – wolnorynkowy, konserwatywno-liberalny, oczekują od nas, aby w końcu te ruchy, te frakcje, te organizacje, które głoszą bliskie im poglądy się do siebie zbliżały, aby mówiły jednym głosem – podkreślił.

Poseł Wilk zaznaczył, że Barszczewski od 20 lat jest aktywnym uczestnikiem ruchów wolnościowych, zawsze w środowisku konserwatywno-liberalnym, jest osobą, która nie zmienia poglądów.

– Jako poseł reprezentujący tę frakcję, która głosi wolność, własność i sprawiedliwość w Sejmie RP, udzielam poparcia kandydatowi i namawiam wszystkich, którym na sercu leżą wartości wolnościowe, żeby oddali głos na mecenasa Szczepana Barszczewskiego – powiedział Wilk.