Hot Rozrywka Świat

Królewskie życie syryjskiego imigranta! Wszystko na koszt jednego z europejskich krajów! Mieszkańcy oburzeni!

Kilka mieszkań, trzy żony oraz 16 dzieci… Bliski Wschód? Nie, to podsztokholmska gmina Nacka, gdzie mieszka  57- letni imigrant z Syrii. Przybysz z Półwyspu Arabskiego może liczyć na wiele ustępstw i udogodnień ze strony szwedzkich samorządowców. 

 

Mężczyzna mieszka z  żoną oraz ich siedmiorgiem dzieci w mieszkaniu w dzielnicy Saltsjobaden. Po sąsiedzku lokum otrzymała jego druga żona z czwórką dzieci. W tej samej nieruchomości przebywa kolejna żona Syryjczyka z pięciorgiem dzieci. Wszystko to na koszt państwa i w kraju, gdzie wielożeństwo jest prawnie zakazane. Mieszkania, które otrzymała syryjska rodzina warte są 14 mln koron, w przeliczeniu to prawie 1,5 mln euro!

 

Informacja o luksusowym życiu imigrantów wyciekła do sieci dzięki antyimigranckiemu  ugrupowaniu Szwedzcy Demokraci i wywołała falę krytycznych komentarzy. Mieszkańcy osądzają lokalne władze o nieodpowiedzialne wydawanie publicznych pieniędzy i finansowanie poligamii.

 

Sprawą zajął się szwedzki dziennik „Metro”. Dziennikarskie śledztwo wykazało, że gmina rzeczywiście zakupiła trzy mieszkania dla syryjskiej rodziny. Przedstawicielka gminy Nacka Frida Plym Forshel wyjaśnia, że lokale zostały przydzielone rodzinie na dwa lata- tyle trwa specjalny program skierowany do przybyłych do Szwecji uchodźców. W tym czasie powinni nauczyć się języka szwedzkiego i znaleźć pracę.

 

K.P, źródła: rp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.