wybrała
Hot Świat

Królowa ELŻBIETA wybrała NASTĘPCĘ TRONU! Będzie nim…

Królowa Elżbieta II wybrała swojego następcę. Zagraniczne media podają, kto zajmie jej miejsce i podają datę koronacji. 

Księżna Kate i książę William są małżeństwem od kilku lat. Mają wspólnie trójkę dzieci. Chociaż zarówno książę, jak i jego najstarszy syn, pewnego dnia obejmą władzę w Wielkiej Brytanii, ta świadomość wcale nie przeszkadza im w normalnym życiu. Zagraniczne media podały informację, że to właśnie ich królowa Elżbieta wybrała na spadkobierców tronu. 

W artykule jednego z zagranicznych tabloidów ,,InTouch” czytamy, że królowa Elżbieta II uważa, że ​​jej syn i spadkobierca, książę Karol, nie jest odpowiedni do pracy jako regent. Królowa niedawno zorganizowała spotkanie rodzinne i ogłosiła, że ​​jej wnuk, książę William i jego żona Kate, księżna Cambridge, staną się następnym królem i królową Wielkiej Brytanii. 

,,Królowa uznała, że ​​lepiej, aby William i Kate objęli tron. Mówiąc szczerze, wątpi, aby książę Karol posiadał właściwe cechy osobowości, aby przejąć koronę. Dla królowej ważne jest, aby jej następca był popularny.” – donosi InTouch

 

ZOBACZ TAKŻE: Pracujesz W TEJ branży? Zapłacisz niższy PIT i otrzymasz NADPŁATĘ!

 

Nie jest to jednak oficjalna informacja dlatego, że królowa nie może osobiście zadecydować o tym, kto zastąpi na tronie. W Wielkiej Brytanii istnieje szereg przepisów dotyczących sukcesji i wszystkie pochodzą od Parlamentu, a nie od monarchy państwa. Królowa Elżbieta II nie ma prawa wyznaczać następnego króla ani królowej. Książę Karol zastąpi ją, chyba że z jakiegoś powodu ustąpi lub umrze przed nią. Dopiero wtedy książę William zostanie spadkobiercą tronu.

źródło: intouch, fot. instagram

 

 

 

 


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.