Kraj

Kukiz ukarany sejmową naganą

Poseł Paweł Kukiz, szef klubu Kukiz’15, został ukarany przez komisję etyki poselskiej upomnieniem i naganą. Polityk odpowie za obrażenie lidera Nowoczesnej, posła Ryszarda Petru oraz działaczki HejtStop Joanny Grabarczyk – informuje onet.pl.

Chodzi o wpis polityka, który skomen­­­­­­­tował informację „Gazety Polskiej” o tym, że Petru spędził dwa lata dzieciństwa, mieszkając na terenie Związku Radzieckiego.

„Niezła rodzinka. I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki rodzina Rysia współtworzy bombę – gwarant globalnego pokoju pod patronatem Związku Sowieckiego:-)” – napisał Kukiz.

Na wpis zareagowała Joanna Scheuring-Wielgus która stwierdziła, że jest to wpis wprost nawołujący do mowy nienawiści.

„Nie dziwię się pani Joannie… Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy :-)” – napisał wówczas Kukiz, nawiązując do gwałtów w Niemczech w sylwestrową noc.

„Paweł Kukiz mimo,że nie jest politykiem a muzykiem i artystą jest Człowiekiem zaangażowanym w naprawę Polski i ma patriotyczne podejście i działania dla dobra Polski i Polaków. Nagana nie jest właściwą karą bowiem mimo,że jest to język mało parlamentarny to jednak jest to dobitny język większości Polaków i nie tylko z tą różnicą,że nie zasiadają w Parlamencie” – skomentował jeden z internautów.

Źródło: onet.pl