Lech Wałęsa znów zmienia zdanie. „Popieram jednoznacznie PO”

Lech Wałęsa wciąż zaskakuje. Były prezydent ponownie udzielił poparcia Platformie Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu.

 

Zaledwie dwa dni temu Lech Wałęsa udzielił poparcia Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Chodziło przede wszystkim o lidera tej formacji Władysława Kosiniaka-Kamysza. – Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z „ Jego zorganizowania ” nie mieli miejsca w parlamencie – tłumaczył swoją decyzję.

Tymczasem po upływie raptem jednego dnia Wałęsa opublikował na swoim facebookowym profilu kolejny wpis. Jak się okazuje, były przewodniczący NSZZ „Solidarność” ponownie udzielił poparcia Platformie Obywatelskiej.

– Poparłem i popieram jednoznacznie PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną, która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców PiS – czytamy.

Post byłego prezydenta nie spotkał się z aprobatą ze strony części internautów. – To było niefortunne i niepotrzebne, ale szanuję Pana za refleksję i przyznanie się do błędu – napisała jedna z użytkowniczek.

Lech Wałęsa podkreślił również, że nie atakował Platformy Obywatelskiej. – Wykazywałem, jak doszło do popierania PiS. Widząc problemy PSL, chciałem podać im pomoc. To są prawdziwe motywy moich działań – tłumaczył.

Dodajmy, że w jednym z wcześniejszych wpisów Lech Wałęsa zapowiedział, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych zagłosuje na swojego syna Jarosława.

Wybory już w najbliższą niedzielę, 13 października. Przypomnijmy, że lokale wyborcze czynne będą w godzinach 7-21. W wyniku głosowania wyłonionych zostanie 460 posłów, a także 100 senatorów. Nowo wybrani parlamentarzyści zostaną powołani na czteroletnią kadencję.