ksiądz
Hot

W ”Rejestrze GWAŁCILI I PEDOFILÓW” brakuje KSIĘŻY! Co na to resort Ziobry?

Wraz z początkiem roku w Polsce uruchomiono Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym – nazywanego potocznie ”rejestrem gwałcicieli i pedofilów”.

W mediach pojawiły się głosy, że Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest niekompletny. Kogo brakuje? Zdaniem protestujących na lista nie zawiera nazwisk księży. W mediach zawrzało, a jak zareagował resort Ziobry? Są sytuacje na tyle drastyczne, które wymagają, aby dobro dziecka stawiać wyżej niż ochronę dóbr osobistych groźnego pedofila – tak w październiku ubiegłego roku mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Pytanie, czy teraz czy księża pedofilie są zbyt mało groźni, czy może ich ochrona dóbr osobistych jest traktowana w wyjątkowy sposób. 

W rejestrze brakuje nazwisk kilku księży, którzy zostali skazani na karę pozbawienia wolności z powodu odbywania stosunków seksualnych z dziećmi.  W internecie szybko pojawiły się konkretne nazwiska księży, którzy swoją godnością nie zaszczycili rejestru. Równie szybko pojawił się również komentarz w tej sprawie:

Insynuacje o wybiórczym, niepełnym publikowaniu wizerunków przestępców seksualnych w rejestrze to FAKE NEWS – zamieścił Jan Kanthak na swoim Twitterze. Do publicznego rejestru trafiają wszyscy przestępcy seksualni, którzy zostali skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwa: – zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem – zgwałcenia małoletniego poniżej 15 roku życia – dodał po chwili.

Przypominam, że kilkukrotnie większa grupa przestępców, objęta szerszym zakresem czynów karalnych na tle seksualnym, jest umieszczona w rejestrze z ograniczonym dostępem – sprecyzował rzecznik resortu.

LISTA PRZESTĘPCÓW NA TLE SEKSUALNYM. Na początek około 800 najgroźniejszych przestępców – KTO DOKŁADNIE TRAFI DO REJESTRU?

Proboszcz uprawiał SEKS Z NIEPEŁNOSPRAWNĄ 17-LETNIĄ UCZENNICĄ i nadal jest kapłanem!

Źródło: Twitter /  PortalNiezalezny 

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.