adamowicz
Hot Kraj

Magdalena Adamowicz UJAWNIŁA prawdę o swoim mężu! Wielu się zdziwi.

W sobotę miał miejsce 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku wspomniano zamordowanego tragicznie podczas zeszłorocznej edycji prezydenta Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz ze wzruszeniem wspomina swojego męża.

W sobotę miał miejsce 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas finału w Gdańsku wspominano zamordowanego tragicznie na zeszłorocznej edycji prezydenta Pawła Adamowicza. Magdalena Adamowicz ze wzruszeniem wspomniała swojego męża.  Podczas imprezy przytoczono także ostatnie słowa prezydenta Adamowicza. Zamiast klasycznego światełka do nieba podczas imprezy wypuszczono słup światła w stronę nieba. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ta ŚMIERĆ wstrząsnęła wszystkimi! Andrzej Duda pożegnał…

 

Symbolem żałoby miasta Gdańsk był wyjątkowy utwór ,,Sound of silence”. To właśnie ta piosenka została odtworzona w dniu śmierci prezydenta, gdy mieszkańcy Gdańska zebrali się na Długim Targu. Wiele osób było zdania, że był to wyjątkowo poruszający, chwytający za serce moment. Ku upamiętnieniu prezydenta Adamowicza utwór wykonano także podczas niedzielnego finału WOŚP w Gdańsku.

Podczas imprezy głos zabrała Magdalena Adamowicz – wdowa po zmarłym mężu Pawle Adamowiczu. Kobieta przyznała, że jest to dla niej najtrudniejszy moment od 14 stycznia, dnia w którym zamordowano jej męża. 

 

,,Ale pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć. Jesteście wszyscy tutaj, dlatego że się nie boicie. Pamiętajcie, że zło boi się odwagi. Dlatego stąd, z Gdańska wieje wiatr i świeci słońce odwagi, słońce solidarności, tolerancji i otwartości. Paweł jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi. Jest z Gdańszczanami, jest z wami wszystkimi i jesteśmy my tutaj, nie tylko ludzie z Gdańska, ale ludzie z całej Polski, cała Polska jest teraz w Gdańsku, tutaj bije serce Polski, tutaj ciągle bije serce Pawła i nie przestanie bić do końca świata i jeden dzień dłużej. Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, jesteście wszyscy wspaniali, dziękuję wam, dziękuję wam za to, kochajcie się i kocham was.” – powiedziała europosłanka ze wzruszeniem.

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.