Świat

Metody ISIS podobne do metod nazistowskich Niemiec

Nawet 50 dzieci z Wielkiej Brytanii może być szkolonych obecnie na „przyszłych mudżahedinów”. Metody, które stosuje ISIS, to m.in. trzymanie odciętych głów ofiar oraz przeprowadzanie brutalnych egzekucji.

Państwo Islamskie indoktrynuje dzieci od urodzenia środkami podobnymi do tych, które stosowali na najmłodszych naziści, aby wykreować pokolenie „bardziej zabójcze niż ich własne”.

Brytyjski raport Dzieci Państwa Islamskiego pokazuje wpływy niemieckich metod z czasów II wojny światowej na szkolenie dzieci. Są one zmuszane do oglądania publicznych egzekucji oraz przeprowadzania ich samodzielnie.

„W podejściu ISIS do dzieci wyraźnie widać podobieństwo to »pedagogiki« nazistów. (…) Według obecnego pokolenia bojowników te dzieci będą jeszcze bardziej zabójcze niż oni sami, ponieważ nie są wprowadzane w ten ekstremalny świat, ale wychowywane w nim od najmłodszych lat.”

Pośród 6 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci, żyjących w samozwańczym kalifacie Państwa Islamskiego 30 tys. osób to zagraniczni rekruci, w tym szacowane 50 dzieci z Wielkiej Brytanii.

MM

źródło: independent.co.uk