Hot

Miła pani z okienka bankowego MOŻE CIĘ OKRADAĆ! SPRAWDŹ jak swoich klientów OSZUKIWAŁA jedna z KASJEREK! Musimy się bać przechowywania pieniędzy w bankach?!

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie ponad dwa lata pracowali nad tą sprawą. Funkcjonariusze zatrzymali 36-letnią kobietą podejrzaną o szereg przestępstw m.in. wyłudzanie kredytów, oszustwa i podrabianie podpisów. Oprócz kobiety zatrzymanych zostało 7 innych osób. Wszystkim grozi do 8 lat więzienia. 

 

36-latka podrabiała dowody wypłat pieniędzy i podpisy klientów. Gotówkę przelewała z kont bankowych klientów na inne, a następnie wyciągała pieniądze w bankomacie. Policjanci ustalili również, że chcąc zatrzeć ślady przestępstwa, zmieniała zapisy w systemie informatycznym banku. Bez zgody i wiedzy klientów zaznaczała, ze rezygnują oni z tradycyjnych, przesyłanych pocztą wyciągów bankowych.

 

Oprócz tego pracownica banku, fałszowała dokumenty takie jak wnioski o kredyt i bez wiedzy klientów tworzyła umowy z wykorzystaniem ich danych. Podrabiała przy tym podpisy i zawierała bez ich zgody umowy o karty kredytowe. 

Prokurator postawił 68 zarzutów podejrzanym osobom. Większość z nich przyznała się do zarzucanych im czynów. Funkcjonariuszom udało się ustalić kilku pokrzywdzonych. Były to zazwyczaj osoby w podeszłym wieku, które przez kasjerkę straciły oszczędności życia. 36-latka przywłaszczyła sobie w ten sposób kilkaset tysięcy złotych. Natomiast łączna suma środków wyprowadzonych z banku to kwota kilku milionów złotych. Kasjerka na ten moment jedynie… straciła pracę. 
źródło: wp.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.