Kraj

Minister Ziobro: Będzie kasacja w sprawie Romana Polańskiego

— Podjąłem decyzję o skierowaniu do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie decyzji dotyczącej ekstradycji Romana Polańskiego – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w Polskim Radiu.

 
Jak informuje Polskie Radio, minister Ziobro powiedział, że nie ma żadnego powodu, by reżyser Roman Polański, który dopuścił się w Stanach Zjednoczonych gwałtu na nieletniej, miał być traktowany inaczej niż każdy inny obywatel.
— W tej sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku – powiedział Zbigniew Ziobro, dodając, że wszyscy obywatele są równi wobec prawa i nie można usprawiedliwiać reżysera z tego tylko powodu, że jest znany.

 
30 października 2015 roku Sąd Okręgowy w Krakowie ogłosił w nieprawomocnym wyroku, że ekstradycja Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych jest niedopuszczalna, uzasadniając to tym, że oskarżonemu została już wymierzona kara, którą odbył.

Zobacz także:  Minister Ziobro szykuje prokratorów na lekarzy

BR