Kraj

Minister Ziobro chce dożywocia za morderstwo

— Kara 25 lat więzienia dla Błażeja C., skazanego za zabicie studentki w Radziechowach koło Żywca (woj. śląskie), jest nieadekwatna do istoty popełnionego czynu i winy sprawcy” – ocenił prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jak informuje portal rmf24.pl, minister Ziobro polecił szefowi Prokuratury Regionalnej w Katowicach, by poparł apelację oskarżyciela posiłkowego, jeśli taka zostanie złożona, i domagał się dla Błażeja C. dożywocia. Chodzi o zbrodnię, do której doszło w 2014 roku, oskarżony zabił kobietę 24-letnią studentkę krakowskiej ASP dlatego, że odrzuciła jego zaloty. 8 marca br. Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej wymierzył oskarżonemu karę 25 lat więzienia.

„W przypadku Błażeja C., który bił swą ofiarę, dusił ją i zadawał rany nożem, kara 25 lat pozbawienia wolności jest zdaniem Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro nieadekwatna do istoty popełnionego czynu i winy tego sprawcy. Biorąc pod uwagę wyjątkowo drastyczny sposób zabójstwa oraz ogromne cierpienia kobiety tuż przed śmiercią, Prokurator Generalny osobiście zajął się sprawą” – napisano w komunikacie Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej.

Zobacz także: Gwałciciel, syn polityka PSL uniknie kary?!

BR