Aktualności Hot Lifestyle

Na tę szczepionkę czeka cały świat! Czy udać się zatrzymać NOWOTWORY?

Immunoterapia onkologiczna jest jedną z najbardziej obiecujących metod w walce z rakiem. Naukowcy z amerykańskiego Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie zaproponowali nowe podejście do tego problemu. Pracują nad stworzeniem szczepionki jednostkowo dostosowanej do zmutowanych białek w guzie pacjenta.

Wczesne badania kliniczne wykazały, że taka adaptacja szczepionki do indywidualnych organizmów zapobiega wczesnym nawrotom choroby u 12 pacjentów z rakiem skóry. Amerykańscy naukowcy mają nadzieję, że zwiększając siłę działania tego nowego leku, będzie można go zastosować do walki z innymi rodzajami nowotworów, wykorzystując różne mechanizmy zmuszania układu immunologicznego do atakowania guza.

 

– Znajdujemy się w bardzo ekscytującym momencie badań – podkreśliła dr Catherine Wu z Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie po zaprezentowaniu wyników swoich badań na tegorocznym posiedzeniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem (AACR) – najstarszej organizacji zrzeszającej instytucje naukowe zajmujące się walką z tą groźną chorobą.

 

Podobnie obiecujące rezultaty swoich testów na starannie wyselekcjonowanej grupie pacjentów przedstawił zespół naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore. Szef tej grupy dr Drew Mark Pardoll podkreśla jednak, że badania są w zbyt wczesnej fazie, żeby firmy farmaceutyczne mogły już teraz przygotować się do produkcji takich leków.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.