Najlepsze z najlepszych. Najskuteczniejsze sowieckie snajperki II wojny światowej

Sowieccy snajperzy podczas II wojny światowej wykazywali się niebywałą precyzją i umiejętnościami. Byli jednak lepsi od nich. A właściwie były, bo najskuteczniejszymi snajperami ZSRR były… kobiety.

W latach 30.Sowieci  przeznaczyli gigantyczne kwoty na sformowanie elitarnych grup snajperów. Działo się to w momencie, gdy większość państw obcinała środki na szkolenie zawodowych snajperów. W czasie II wojny światowej kierunek sowieckiej polityki militarnej zaczął przynosić doskonałe efekty.

Choć wydawać by się mogło, że zabijanie to typowo męskie zajęcie, w Związku Radzieckim do walki o ojczyznę stanęły kobiety. Okrucieństwo Wehrmachtu spowodowało, że żony, których mężowie byli zabijani przez Niemców wręcz dyszały żądzą zemsty. W rękach szkolących je oficerów stawały się dla swych prześladowców prawdziwymi Aniołami Śmierci!

W roku 1943 Armia Czerwona „zatrudniała” już ponad 2000 snajperek! Były one dużo lepsze od mężczyzn. Bardziej cierpliwe, precyzyjne i kiedy trzeba zdecydowane! Oto kilka historii o najlepszych radzieckich snajperkach. >>>CZYTAJ DALEJ<<<