Hot Świat

Najnowszy sondaż! Anglicy za Brexitem!

Przed jutrzejszym referendum w Wielkiej Brytanii, najnowsze sondaże pokazują, że przewagę mają zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Są to jeden-dwa punkty procentowe.

 

Jutro Brytyjczycy zagłosują za tym, czy Wielka Brytania pozostanie nadal w strukturach Unii Europejskiej, czy jednak opuści UE. Najnowsze sondaże zwolennikom opuszczenia UE dają przewagę, choć zaledwie dwu procentową, to jednak. Średnia z sześciu ostatnich sondaży różnych ośrodków badawczych, obliczona przez niezależny portal WhatUKThinks, daje przewagę zwolennikom Brexitu w stosunku 51 do 49. Sondaże te przeprowadzono w dniach 14-22 czerwca.

 

Jeśli Brytyjczycy opowiedzą się za wyjściem z UE to jaki los spotka naszych rodaków? Są dwa głosy: nic się nie zmieni – choć to mało prawdopodobne, albo – co dobrze rokuje – do Polski zaczną wracać ci, którzy od wielu lat zasilają angielską gospodarkę. Dlatego w sumie Polska nie powinna się do końca martwić jutrzejszym głosowaniem. Wszystko idzie ku temu, że Polska zaczyna rosnąć w oczach europejskich mocarstw!

 

ludzik