SNIADANIE, OBIAD, POSILEK, JEDZENIE
Aktualności Hot Lifestyle Świat

Nie należy pić wody, herbaty i innych napojów do posiłku?! Obalamy fakty i mity!

Żywnościowe fakty i mity. Co jeść? Co lepiej omijać? Czy pić wodę do czy przed posiłkiem. Na te pytania odpowiadają eksperci.

Nie należy spożywać żadnych napojów do posiłku – tak brzmi jeden z popularnych żywieniowych mitów. Skąd wzięło się to kłamstwo?

Wiele osób  twierdzi, że picie przy lub przed jedzeniem zaburza procesy trawienne oraz rozpuszcza kwas żołądkowy. To nieprawda – informują eksperci.

Jak twierdzą specjaliści do spraw żywienia woda z przewodu pokarmowego jest wchłaniana tak szybko, że jedynie wspomaga procesy trawienne, a jej wpływ na rozpuszczanie soków i enzymów jest po prostu zbyt krótkotrwały, by mógł zaszkodzić.

Jakie są zalety picia wody od posiłku?

Napój przy posiłku pozwala na lepsze rozrobienie cząsteczek jedzenia, a co za tym idzie skuteczne przełykanie pokarmu. Pijąc wodę zaburzony zostaje ośrodek głodu, dzięki czemu możemy zjeść mniej i po prostu mniej przytyć. 

[CZYTAJ KONIECZNIE: Wkręcają się w gałki oczne i wnętrze nosa – UWAGA na LATAJĄCE KLESZCZE. W Polsce panuje szczególnie niebezpieczna odmiana!]

źródło:  „Fakty i mity o wodzie: badanie eksploracyjne opinii polskich internautów z komentarzami ekspertów”

fot.: pixabay


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.