Hot Kraj

Nawałka i Lewandowski o kontuzjach przed Euro 2016

Trener Adam Nawałka i kapitan reprezentacji Robert Lewandowski wzięli udział w konferencji prasowej. Polska kadra przebywa już we francuskim La Baule. 

Głównym tematem konferencji prasowej były kwestie ostatnich kontuzji, szczególnie lewoskrzydłowego Kamila Grosickiego. Problemy ze stawem skokowym postawiły pod znakiem zapytania jego udział w Euro. Dziennikarze pytali dlaczego piłkarz w meczu z Litwą tak długo przebywał na boisku.

– Ryzyko zawodu. Wszystkiego nie da się przewidzieć. Plan był taki, że Grosicki będzie przebywał na boisku 70 – 80 minut. Chciał się doskonale przygotować do turnieju, dlatego miał grać w większym wymiarze czasowym z Holandią i Litwą – powiedział trener reprezentacji Polski. Dodał, że nieszczęście jednego jest szansą dla kogoś innego.

– Stało się inaczej. Oczywiście bardzo żałujemy. Taka jest piłka nożna. Nieszczęście jednego jest szansą dla następnego – mówił Adam Nawałka.

Kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski, zapewnił z kolei, że piłkarze wiedzą po co przyjechali na Euro i będą walczyć bez względu na kontuzje.

– Niezależnie od tego w jakim składzie przystąpimy do meczów, wiemy, że tu we Francji grać się będzie bardzo ciężko. Zdajemy sobie sprawę, iż musimy dawać z siebie wszystko. Kontuzje mogą martwić, ale na pewno nie będziemy się poddawali – mówił.

Źr.: TVP Info

MC