Hot Kraj

Nawet duchowni WYŚMIEWAJĄ „Różaniec Do Granic” – ,,Wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw… uchodźcom”

O akcji „Różaniec Do Granic” piszemy po raz kolejny, bo raz kolejny bo jest o czym pisać.

Akacja budzi niemałe kontrowersje, coraz więcej polskich gwiazd bierze w niej udział i coraz więcej znanych osobistości komentuję tę sprawę. Jednak tak wymownych i krytycznych słów wypowiedzianych przez księdza chyba nikt się nie spodziewał. 

 

„Znamy z niedalekiej przecież historii wiece masowego poparcia dla ludzi, których dziś chcielibyśmy zapomnieć. Wypełnione place, tłumy wzdłuż ulic. Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołączy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlących się na plażach, lotniskach, ulicach, wzdłuż granic. Co ich wyprowadziło z ich kościołów, kapliczek przydrożnych, z ich katedr i bazylik? Czyżby jakaś zaraza, nawałnica, horda zbrojna zagrażała ich domom, warsztatom pracy, szkołom czy przedszkolom? Zapytajcie tych ludzi, po co poszli na te granice. Poszli przyzywać Imienia bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw… uchodźcom, szukającym pomocy, schronienia, dachu nad głową” – napisał ksiądz Wojciech Lemański na swoim profilu. 

 

„Gdy papież Franciszek poprosił o przygotowanie w ich parafiach domu dla jednej choćby rodziny uchodźców – udawali, że nie słyszą. Gdy ostatnio prosił, by modlili się za tych biednych ludzi, to w katolickiej Polsce można było te rozmodlone kościoły policzyć na palcach. A dziś, jak Polska długa i szeroka idą z różańcem w ręku pokazać światu – ile jest warta wiara Polaków.”

 

„Ale przyjdzie dzień. I powiedzą w ów dzień – Panie, Panie, czyż nie modliliśmy się na różańcu z naszymi księżmi, z naszymi biskupami na granicach? A Pan im odpowie – Idźcie precz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów” – napisał ksiądz Wojciech Lemański na portalu społecznościowym” – dodał Lemański.

 

źródło: facebook

fot.: facebook / pixabay 

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.