Hot Kraj Świat

W niedzielę 12. rocznica śmierci JANA PAWŁA II – Jak wygadał jego PONTYFIKAT?

 

W niedzielę minie 12 lat od śmierci Jana Pawła II. W rocznicę przy grobie polskiego papieża w bazylice Świętego Piotra odprawiona zostanie msza. Przez cały dzień pielgrzymi będą oddawać hołd papieżowi, ogłoszonemu świętym w 2014 roku.

 

 

Rocznica śmierci Jana Pawła II minie w tym roku bez niedzielnego spotkania z Franciszkiem na modlitwie Anioł Pański. Papież spędzi bowiem ten dzień w regionie Emilia – Romania na północy Włoch, na terenach zniszczonych przez trzęsienie ziemi przed pięcioma laty.

 

W sposób uroczysty i zarazem masowo w Watykanie obchodzono pierwsze rocznice odejścia polskiego papieża, czyli przed beatyfikacją i kanonizacją. Towarzyszyły im modlitwy o rychłe ogłoszenie go błogosławionym i świętym.

Wraz z upływem czasu przestała być kontynuowana tradycja spotkań wieczorem 2 kwietnia na placu Świętego Piotra. W pierwszych latach po śmierci papieża wierni przychodzili tam, by modlić się w godzinie jego śmierci, czyli 21.37.

 

Jego następca, Benedykt XVI kilka początkowych lat po swym wyborze poświęcił w dużej mierze na krzewienia dziedzictwa jego nauczania i 27 lat pontyfikatu, na przypominanie zasług Karola Wojtyły dla Kościoła i świata.

 

 

 

 

Po ogłoszeniu papieża błogosławionym, jego grobowiec został przeniesiony z grot watykańskich do bazyliki Świętego Piotra.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze daty z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II (pap)

źródło: pap; fot. commons.wikimedia.org

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.