Polaków
Hot Świat

Niemcy chcą Polaków w swojej ARMII. Zaskakująca oferta z Bundeswehry!

Brak nowych rekrutów w niemieckiej armii, zmusił Bundeswehrę do sięgnięcia po obcokrajowców. Propozycje dotyczą głównie Polaków, Włochów i Rumunów. Niemcy podkreślają, że otworzą przed nimi szeroko drzwi.

Niemieckiemu wojsku dramatycznie brakuje rekrutów, szczególnie w poszukiwanych specjalnościach. Dlatego pojawił się pomysł złowienia nowych żołnierzy wśród cudzoziemców – podał serwis Stripes. W czasach niedoboru wykwalifikowanych ludzi, musimy patrzeć we wszystkie strony – dodał Inspektor Generalny Bundeswehry, generał Eberhard Zorn. Media dotarły do wewnętrznych dokumentów w Berlinie. Wynika z nich, że najchętniej w swojej armii, Niemcy widzieliby Polaków, Włochów i Rumunów, głównie lekarzy i informatyków.

 

ZOBACZ:Polka ZAATAKOWANA we Włoszech. Ma POWAŻNE obrażenia!

 

Wybór nie jest przypadkowy. W tej chwili w Niemczech mieszka około 255 tysięcy Polaków w wieku 18-40 lat, a właśnie takie osoby najbardziej interesują armię. Aby Polacy mogli służyć w niemieckiej armii potrzebna jest zmiana prawa. Berlin zamierza zezwolić rezydentom krajów Unii Europejskiej na swoim terytorium na wstępowanie w szeregi Bundeswehry. Warunkiem ma być dobra znajomość języka niemieckiego. 

źródło: o2.pl

fot. youtube.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.