Aktualności Hot Świat

Niesamowite odkrycie! W POŚLADKACH figury JEZUSA znaleziono…

Pośladki figury Jezusa z Sotillo de la Ribera skrywały tajemnicę przez ponad dwieście lat. Podczas renowacji figury dokonano niesamowitego odkrycia.

 

List hiszpańskiego księdza do potomnych skryty w pośladkach figury Jezusa. Niesamowitego odkrycia dokonano przy renowacji rzeźby Jezusa z kościoła w miejscowości Sotillo de la Ribera w regionie Kastylia i León. W czasie prac  konserwatorzy spostrzegli kawałek papieru, wystający spomiędzy drewnianych elementów na pośladkach – donosi „La Vanguardia„.

Na dwóch papierowych kartkach znajdują się notatki z intencją księdza Joaquína Míngueza z 1777 roku, których wynika, że są one swoistego rodzaju kapsułą czasu dla potomnych. Zawierają informacje na temat rzeźby i ówczesnych wydarzeniach, a także panującym wówczas królu Karlosie III.  W zapiskach są również informacje na temat życia codziennego, chorób i spis produktów żywnościowych.

Ksiądz Mínguez wspomniał o malarii i tyfusie, a także ówczesnych formach rozrywki: grach w karty, walkach byków i barach. 

źródło: La Vanguardia

fot.: pixabay / youtubefacebook

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.