Aktualności Hot Świat

NOWE NAGRANIE TUPOLEWA – Przy skrzydle WIDAĆ LUDZI! Przełom w śledztwie smoleńskim!

„Gazeta Polska” informuje o nowych faktach w sprawie katastrofy smoleńskiej. Obecnie powstaje raport, który dotyczy nagrań z kamer przemysłowych z nocy przed wylotem Tu-154 nr 101 do Smoleńska.

 

Co zarejestrowały kamery?

Nieprawidłowości w pracy ludzi Biura Ochrony Rządu. Na video widać, jak członkowie ekipy BOR z nieustalonych powodów chodzą przy skrzydle samolotu. Widać również światło latarek – „jest zbyt ciemno, a kamery za bardzo oddalone, aby można było dostrzec twarze osób znajdujących się przy lewym skrzydle Tu-154″ – donosi Gazeta Polska. Tygodnik informuje również, że „tuż przed godz. 5 w nocy, przez blisko 15 minut, zarejestrowani na nagraniu osobnicy dokonują jakichś czynności przy tej części skrzydła, gdzie według podkomisji smoleńskiej nastąpiła seria eksplozji”.

„Zdaniem doświadczonego samolotowego mechanika, z którym rozmawiała podkomisja, nikt z obsługi technicznej lub załogi nie robiłby niczego aż tak długo przy tym jednym elemencie maszyny (chyba że wystąpiłaby poważna awaria, a takiej przed samym wylotem nie odnotowano). Kim była osoba zarejestrowana na nagraniu? Czy mógł być to ktoś z Biura Ochrony Rządu? Według naszych ustaleń to bardzo mało prawdopodobne – na pewno zaś nie była to rutynowa kontrola BOR” – czytamy na Fakcie cytat zaciągnięty z Gazety Polskiej. 

 

Na tym video widać, że tego typu kontrola miała charakter rutynowy – informuje Gazeta Polska. Na nagraniu widać między innymi kpt. Arkadiusza Protasiuka z gen. Andrzejem Błasikiem. Fakt z kolei informuje, ,,że do samolotu przed odlotem miało dostęp wiele osób bez widocznego nadzoru BOR, widać też, że silniki maszyny nie były włączone”.

[ZOBACZ: Wzruszająca reakcja 9-letniego syna JOANNY RACEWICZ po odsłonięciu pomnika, zmarłego w Katastrofie Smoleńskiej, ojca (FOTO)]

Jak ustalono na łamach tygodnika obecnie powstaje solidne opracowanie na temat nagrań, które ma trafić do kwietniowego raportu podkomisji.

 

źródło: fakt / Gazeta Polska

fot.: facebook

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.