Aktualności Hot Kraj Świat

Nowe przepisy!!! Będziesz mógł JEŹDZIĆ SAMOCHODEM bez prawa jazdy wystarczy tylko…

Ministerstwo Cyfryzacji chce nam wyjść na przeciw. Zaczęło się od elektronicznej wersji dowodu osobistego. Obecnie w kilku polskich miastach prowadzony jest pilotaż dotyczący tego tematu. W przyszłości aplikacją w telefonie będą mogli posługiwać się także kierowcy. Zmiany entuzjastycznie przywitał Rzecznik Praw Obywatelskich. Z resztą bardzo słusznie! Obecne prawo, zdecydowanie utrudnia współdzielenie pojazdów, a kierowców naraża na mandaty.

Statystycznie bardzo często dochodzi do sytuacji, w których pożyczamy auto od rodziców, znajomych. Pożyczamy auto, a zapominamy o dokumentach. I co wtedy? Mandat gotowy! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, będziemy w stanie się przed tym ustrzec. Po zainstalowaniu aplikacji i przystąpieniu do programu, dokumenty będzie można zostawić w domu. Od razu nasuwa się kolejny plus – w domu znaczy bezpiecznie. W ten sposób nic nam nie zginie i nie przysporzy dodatkowych problemów.

W przypadku kontroli funkcjonariusz skorzysta z aplikacji, która udostępni mu kod jednorazowego dostępu do danych. Po weryfikacji, możliwe będzie dokończenie kontroli.

Zmian możemy spodziewać się z końcem tego roku. Zatem jeszcze trochę poczekamy. Na razie jednak musimy pamiętać o zabieraniu dokumentów. Skleroza w najlepszym przypadku może skończyć się upomnieniem, a w najgorszym uszczupleniem portfela o mandat.

 

źródło: gazetaprawna.pl, Facebook


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.