Hot Kraj

NOWOŚĆ w WALCE z problemami z EREKCJĄ! Rozwiązanie zastąpi: tabletki, zastrzyki i kremy!

Nowe rozwiązanie w walce z problemami z erekcją. Alternatywą dla kremów, zastrzyków i tabletek są specjalistyczne protezy prącia.

 

Protezy prącia to ratunek dla mężczyzn, którym nie pomagają leki na erekcję. Protezy prącia to rozwiązanie dla mężczyzn, którym nie pomagają preparaty na erekcję w postaci tabletek, zastrzyków czy kremu. Do tej pory w Zabrzu przeprowadzono, aż 16 takich zabiegów.

 

Pierwszą operację wszczepienia hydraulicznej trzyczęściowej protezy prącia zespół specjalistów z Kliniki Urologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadził w marcu 2013 r. Najmłodszy z 16 operowanych dotąd mężczyzn miał ponad 30 lat, najstarszy – ponad 70.

 

Proteza składa się z trzech części: cylindrów, które wszczepia się do ciał jamistych prącia, pompki wszczepianej do worka mosznowego oraz zbiornika z płynem, umieszczanego w podbrzuszu. Po zabiegu pozostaje jedynie mało widoczna blizna na worku mosznowym.

 

„Zasada działania jest taka, że jeśli mężczyzna chce odbyć stosunek i partnerka jest również na to gotowa, to przez skórę naciska kilkukrotnie pompkę w worku mosznowym i płyn ze zbiorniczka w podbrzuszu przepływa do cylindrów w ciałach jamistych. Następuje wzwód, który może się utrzymywać tyle, ile pacjent i jego partnerka sobie życzą. Jest normalny wytrysk, czyli ejakulacja, jest normalny orgazm” – wyjaśnił dr Marcin Życzkowski.

 

Protezy pomogą również osobom po urazach, które mają problem z prowadzeniem życia seksualnego. ,,Dla nich to też jest opcja, choć może trzeba zastosować inny rodzaj protezy” – zaznaczył  prof. Andrzej Paradysz.

 

Według różnych szacunków, problemy z zaburzeniami erekcji mogą dotyczyć od 2 do 4 mln Polaków. Problemy z erekcją są często pierwszym sygnałem choroby, np. miażdżycy. Ich przyczyną mogą być też m.in. schorzenia urologiczne, zaburzenia hormonalne oraz bardzo często – nadciśnienie tętnicze i cukrzyca. 

 

źródło: PAP

fot.: menshealth.com

KG


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.