Hot Kraj

”Nożownik z TARNOWA schwytany” i UWAGA – PONOWNIE POSZUKIWANY!

W mediach mowa o zatrzymaniu nożownika z Tarnowa, tymczasem policja nadal poszukuje napastnika, który zranił policjanta w Tarnowie! Jak to możliwe?

 

Dziesiątki informacji o zatrzymaniu nożownika z Tarnowa, ale okazuje się, że sprawa jest bardziej skompilowana niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Policja nadal poszukuje napastnika, który zranił policjanta nożem w Tarnowie. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony – poinformował rzecznik prasowy tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek.

 

„Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka z uprzedzeniem o możliwości postawienia zarzutu.’’ I to właśnie ten szczegół, przez który media zaczęły wariować. Możliwość postawienia zarzutu to nie to samo, co postawienie zarzutów, a tym bardziej wydanie wyroku. ,,Na obecnym etapie zebrane przez nas materiały nie dały podstaw do przedstawienia mu zarzutu czynnej napaści na funkcjonariusza. W dalszym ciągu analizujemy wszystkie materiały i poszukujemy sprawcy napaści” – komentuje rzecznik.

 

Nożownik zatrzymany; Nożownik, który ranił policjanta został zatrzymany, Tarnów; Mężczyzna, który zaatakował policjanta nożem, zatrzymany; Nożownik, który ranił policjanta już zatrzymany! – tego typu informacji i rażących tytułów w mediach pojawiło się dość sporo, a tym czasem zatrzymany, okazał się nie napastnikiem, a jedynie świadkiem z uprzedzeniem o możliwości postawienia zarzutu.

 

Dla przypomnienia sprawa dotyczy zaatakowania policjanta podczas interwencji w Tarnowie. Tarnowska policja ok. godz. 1.00 w nocy z środy na czwartek otrzymała zgłoszenie od kobiety, że zaczepia ją jakiś mężczyzna. Zaalarmowani funkcjonariusze przyjechali w okolice ul. Jana Pawła II. Na widok policjantów mężczyzna odjechał na rowerze. Policjanci dogonili go radiowozem. Gdy jeden z nich wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem. Napastnik uciekł, drugi z funkcjonariuszy nie gonił go, ponieważ ratował życie kolegi. Policja znalazła nóż na miejscu zdarzenia; obecnie jest on poddawany analizie kryminalistycznej.

 

Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany w czwartek późnym popołudniem przez antyterrorystów w swoim mieszkaniu w Tarnowie. Znajdował się pod wpływem środków odurzających. Podczas przesłuchania podał alibi, które zostało w pewnym sensie potwierdzone, i na tej podstawie został zwolniony. Ranny 22-letni policjant przeszedł w szpitalu operację, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W policji pracuje od półtora roku.

 

źródło: PAP

fot.: media

KG


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.