Hot Świat

O czym PAPIEŻ rozmawia z przywódcami państw EUROPY?

Rozpoczęło się spotkanie przywódców krajów UE i unijnych instytucji z Papieżem Franciszkiem. 

Szefowie unijnych instytucji i przywódcy krajów Unii Europejskiej biorą udział w spotkaniu papieskim. W rozmowach uczestniczą przedstawiciele, którzy przybyli do Wiecznego Miasta na obchody 60- lecia Traktatów Rzymskich, między innymi premier Beata Szydło.

 

„Ojcowie założyciele przypominają nam, że Europa nie jest zbiorem zasad, których należy przestrzegać, podręcznikiem protokołów i procedur, które należy stosować”. „Jest ona życiem, sposobem pojmowania człowieka, wychodząc od jego transcendentnej i niezbywalnej godności, a nie tylko zbiorem praw, których należy bronić, albo żądań, których trzeba dochodzić” – mówił papież.

 

Wyraził przekonanie, że u źródeł idei Europy znajduje się człowiek z „zaczynem ewangelicznego braterstwa”, „pragnieniem prawdy i sprawiedliwości zaostrzonym przez tysiącletnie doświadczenie”.

 

Wśród wyróżnionych znajdują się szefowie państw i rządów 27 krajów członkowskich oraz przewodniczący: Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i Rady Europejskiej Donald Tusk. Przemówienia wygłoszą: premier Włoch Paolo Gentiloni i szef PE Tajani. Następnie głos zabierze papież. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze spotkanie Franciszka ze wszystkimi przywódcami UE i krajów członkowskich jednocześnie.

 

źródło: PAP

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.