Hot Kraj

Od lipca Krupówki będą parkiem kulturowym

Od 1 lipca zakopiańskie Krupówki otrzymają status Parku Kulturowego. Oznacza to szczególnie duże zmiany w estetyce tego miejsca, szczególnie jeśli chodzi o reklamy.

Zakopiańscy radni obawiają się, że planu dotyczącego utworzenia na Krupówkach Parku Kulturowego nie uda się zrealizować.

– Nie widzę woli i determinacji urzędników, żeby to zrobić sumiennie i solidnie – powiedział Bartłomiej Bryjak, członek zespołu konsultacyjnego do spraw Parku Kulturowego.

Z kolei burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula zapowiedział, że przepisy będą skutecznie egzekwowane. To, co zostało zakazane w myśl ubiegłorocznej uchwały, będzie karane mandatami przez odpowiednie służby.

– Od początku wakacji deptak będzie objęty Parkiem Kulturowym, nasi urzędnicy są przygotowani do wdrażania przepisów. Gabaryty reklam, wizualna i estetyczna ich strona oraz szczegóły dotyczące handlu na deptaku zostały określone w uchwale podjętej we wrześniu 2015 roku. To co zostało definitywnie zakazane w przepisach uchwały, będzie karane mandatami – mówił burmistrz.

Źr.: Krakow.tvp.pl

MC