Hot Kraj

Trzy osoby zatrzymane. Prowadziły podziemie aborcyjne

Policjanci z Gdyni zatrzymali trzy osoby, które miały być związane z prowadzeniem nielegalnej kliniki aborcyjnej. Zabiegi miały być dokonywane w jednym z mieszkań w dzielnicy Redłowo.

Jak informuje portal trojmiasto.pl, pierwszym zatrzymanym był 47-letni Robert S., który handlował nielegalnymi środkami, wywołującymi u kobiet w ciąży poronienie. Kolejni zatrzymani to 55-letni lekarz Ryszard Z. i 36-letnia pielęgniarka Emilia N., którzy w jednym z mieszkań w dzielnicy Redłowo w Gdyni mieli dokonywać nielegalnych aborcji.

— Dzięki pracy operacyjnej policjanci natrafili na trop mężczyzny, który nielegalnie sprzedawał leki wczesnoporonne. Ogłaszał się m.in. w internecie. Zatrzymany był powiązany z lekarzem i pielęgniarką – zrelacjonował Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Policjanci, którzy weszli do lokalu zobaczyli kobietę, która była przygotowywana do zabiegu. Pomieszczenie wyglądało jak gabinet lekarski. Lekarz usłyszał już zarzut związany z usiłowaniem przerwania ciąży za zgodą kobiety. Z kolei Emilia N. została oskarżona o pomoc ginekologowi. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, odmówił także złożenia zeznań.

– Lekarz usłyszał zarzut dotyczący przeprowadzania nielegalnych aborcji, z kolei pielęgniarka – pomocnictwa w ich przeprowadzaniu – mówi asp. szt. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Istna desperacja kobiet.

Natalia W.