zdradę

Oto jak PRZEŻYĆ ZDRADĘ. Terapeuta przedstawia PLAN NAPRAWCZY…

Czy da się przeżyć zdradę? Na to pytanie odpowiada szwedzki terapeta poznawczy Jonas Gaade.

Bez wątpienia jest to bolesne przeżycie, które bardzo krzywdzi. Zdrada narusza poczucie własnej wartości, niszczy zaufanie i szacunek.

 

Powodem rozwodu u 80 proc. par staje się oddalenie od siebie i poczucie braku bliskści, a zaledwie 25 proc.za powód uznaje zdradę.

Jak przeżyć zdradę?

1.Osoba, która zdradziła, musi zakończyć stanowczo romans.Terapeuta radzi, aby zrobić to  tylko poprzez email lub listownie (powinna znaleźć się informacja, że chcesz  zainwestować 100 proc. siły i energii w swój związek).

2.Proces, który musi potrwać ( zazwyczaj ludzie po około 6 tygodniach potrafią określić się czy mogą i chcą dalej spróbować ze sobą żyć).

3.Wybaczenie jest możliwe w zgodzie ze sobą. Jest to trudne lecz daje poczucie spokoju. Osoba, która zdradziła powinna być szczera i chętna do rozmowy.

4.Gorycz. Żeby związek miał dalej przyszłość obie strony muszą pozostawić przeszłość za sobą i czuć, że są na to gotowi.W tym przypadku pomoże psychoterapia.

 

ZOBACZ TEŻ:TEŚCIOWA CHCE WYCHOWYWAĆ TWOJE DZIECKO? Psycholog radzi…

 

Na zdradę wpływa wiele czynników. Często zdrada to ucieczka od tego czego nie dostajemy w relacji, a wiec winne są obie strony. Winą jest brak umiejętnej i wzajemnej komunikacji.

 

Źródło:gazetakobieta/ pixabay