Aktualności Hot Kraj

PALACZE słono ZAPŁACĄ za nałóg! Nie chodzi o drożejące papierosy! To nie wszystkie zmiany, które zostaną wprowadzone przez…

Kodeks pracy przewiduje liczne zmiany wśród nich znalazła się klauzula dotycząca wynagrodzenia za nadgodziny, które nie miałoby trafić od razu do kieszeni zatrudnionego. Spore zmiany  czekają palaczy, od których pracodawca będzie mógł domagać się odpracowania „przerwy na papierosa” .

 

 

W momencie gdy pracownik pracowałby dłużej,  pensja za nadgodziny nie byłaby wypłacana automatycznie. Trafiałaby na konto powiernicze pracownika prowadzone przez przedsiębiorcę – informuje wiceprzewodnicząca komisji prof. Monika Gładoch dla Dziennika Gazety Prawnej.

 

 

Zmiany czekają palaczy.  Jeśli zatrudniający zezwala na przerwy na papierosa, to będzie mógł się domagać, aby ten czas został odrobiony.

 

 

Projektowane zmiany przewidują też, że firma będzie mogła zlecać pracę w sześć niedziel w ciągu roku, pod warunkiem jednak, że zatrudniony wyraziłby na to zgodę. W małych przedsiębiorstwach, liczących do 50 osób trzy niedziele mogłyby być pracujące bez zgody podwładnego.

 

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.