Aktualności Hot Kraj

Papierowe listy polecone TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ?! W skrzynce nie znajdziesz już AWIZO! Co zamiast niego?

Awizo w skrzynce, każdy z nas wie co to oznacza. List polecony i długie stanie w kolejkach na poczcie. Ten problem zostanie niedługo wyeliminowany. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje projekt, który ma wyeliminować, wysyłanie przez urzędy papierowych listów poleconych.

 

Niektóre pisma wymagają tego, aby kierować je do rąk własnych. Na ten moment istnieje możliwość zamówienia usługi pozwalającej listonoszowi na zostawienie takiego listu w skrzynce, czy też elektronicznego awiza. Jednak mnóstwo osób o takiej możliwości nie wie. Co za tym idzie musi marnować mnóstwo czasu na stanie w kolejce.

 

Jest na to proste rozwiązanie. Resort cyfryzacji pracuje nad wymianą papierowych poleconych. Możemy się spodziewać, że jeszcze w tym roku powstanie system e-Doręczenia. Jak łatwo się domyślić, zamiast biegać na pocztę po listy polecone, będziemy mogli je odebrać w dowolnej chwili online.

 

Zadziwiająco dziwne, że  nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł. Korespondencja mailowa jest przecież popularna od dawna. Dlaczego więc Poczta Polska tak długo utrudniała nam życie? 

źródło: gazeta prawna

źródło zdjęcia: pixabay

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.