Hot Kraj

Petru: PiS chce dokonać skoku na OFE

— PiS chce dokonać drugiego skoku na oszczędności w OFE, przeprowadzić nacjonalizację spółek, w których fundusze mają udziały i obsadzić w nich stanowiska swoimi ludźmi – powiedział poseł Ryszard Petru, lider Nowoczesnej

Jak informuje rmf24.pl, mówiąc o nowych propozycjach dla społeczeństwa, Jarosław Kaczyński w wystąpieniu na V kongresie PiS wymienił tę, która „odnosi się do tego, co zrobić z tymi pieniędzmi, które zostały w OFE, które dzisiaj w gruncie rzeczy tracą na wartości, a które mogą być podstawą nowych ważnych przedsięwzięć, które będą budowały siłę naszej polityki gospodarczej, ale będą też wspierały milion polskich gospodarstw domowych”.

Poseł Petru zaapelował do prezesa PiS, by ten pamiętał, iż „aby wydawać, to trzeba zarobić”. Dzisiaj słyszymy o tym, iż będzie potrzeba dalszej nacjonalizacji otwartych funduszy emerytalnych. Przypomnę pierwszy krok nacjonalizacji zrobiła Platforma Obywatelska. To było bardzo złe, dlatego że zabrali nam nasze oszczędności, a co więcej zachwiali taką pewnością, jakie będzie jutro – powiedział poseł Petru na briefingu w Lublinie. — Dzisiaj PiS chce dokonać ‘drugiego skoku’ na oszczędności w otwartych funduszach emerytalnych, a co najgorsze, przejmując otwarte fundusze emerytalne – w ten czy w inny sposób – de facto dokona nacjonalizacji, czyli staną się one, te spółki, w których mają one udziały, państwowe – podsumował lider Nowoczesnej.

Czemu Petru nie protestował, jak władza kierowana przez byłego premiera Donalda Tusk kradła te 150 miliardów złotych oszczędności z OFE?

Natalia W.