Hot Kraj Sport

PGE Vive Kielce znów przegrywa! Tym razem w Lidze Mistrzów (WYNIK)

Szczypiorniści PGE Vive Kielce przegrali niespodziewanie z Montpellier w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kielczanie trzeci raz z rzędu ulegli Francuzom we własnej hali.

Historia spotkań w Hali Legionów pomiędzy Vive i Montpellier zdecydowanie przemawiała za tymi drugimi. Ekipa z Francji wygrała dwa ostatnie spotkania z kielecką siódemką rozgrywane w stolicy świętokrzyskiego. Do tego w ostatnim ligowym meczu podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa dość nieoczekiwanie ulegli w Płocku tamtejszej Wiśle. Mimo kiepskich statystyk w roli faworyta do sobotniej konfrontacji przystąpili mistrzowie Polski. Już od pierwszych minut było jednak widać, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy mieli duże problemy ze skutecznością. Wykorzystali to rywale. Do przerwy prowadzili 14:12. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Zespół z Montpellier ciągle był stroną dominującą i nie pozwolił odebrać sobie wypracowanej przewagi. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 29:27.

W kieleckiej ekipie najskuteczniejszy był Blaz Janc, autor siedmiu trafień. Dla rywali najwięcej bramek – sześć – zdobył Kevin Bonnefoi – Mohamed Soussi.

To już druga porażka PGE Vive Kielce w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. 28 września żółto-biało-niebiescy wrócili na tarczy z Porto.

To nie koniec emocji związanych z występami polskich drużyn w Champions League. Jutro swój mecz rozegra Orlen Wisła Płock. Wicemistrzowie Polski na wyjeździe zmierzą się z duńskim GOG Handbold. Początek spotkania o godzinie 15:10.