Hot Kraj

PILNE! Pracownica banku przechwytywała pieniądze KLIENTÓW!

41-letnia kasjerka z jednego z banków w Zabrzu ukradła ponad 400 tys. zł. Pracownica wypłacała pieniądze klientów, które znajdowały się na lokatach długoterminowych. 

 

 

Kobieta wyprowadzała pieniądze od 2013 roku aż do czerwca 2016. Pieniądze te znajdowały się na lokatach długoterminowych.

„Zawsze wybierała osoby starsze, które były stałymi klientami banku i operacji dokonywały w jej okienku. Kasjerka doskonale wiedziała, kiedy klient odwiedzi placówkę bankową i zapyta o saldo. Pozwalało jej to na uzupełnienie konta o brakującą kwotę z konta innego klienta” – piszą policjanci.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jeden z klientów poinformował, że nie zgadza się jego stan konta. Policja wraz z prokuraturą odkryli, że kobieta okradła ponad siedem osób na łączną sumę 410 tys.zł. Bank uzupełnił już konta pokrzywdzonych. 

41-letnia kasjerka przyznała się do winy. Została skazana na rok pozbawienia wolności oraz karę grzywny. Na poczet kar policjanci zabezpieczyli dwa mieszkania należące do byłej już kasjerki.

 

 

Źródło: slaskapolicja

Fot: pixabay

MB


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.