PILNE: Służby podają: TO ATAK TERRORYSTYCZNY! (VIDEO)

Atak w Londynie: Taranował ludzi, następnie zaatakował policjantów nożem – jedna ofiara śmiertelna. Według służb jest to atak terrorystyczny.

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zamieścił na swoim Twitterze video z wydarzeń w Londynie. Polityk informuje, że samochód przejechał pięć osób na Moście Westminsterskim, który sąsiaduje z gmachem parlamentu. „Modlitwą jestem z ofiarami” – napisał. 

 

„Słyszałem coś, co wydało mi się kolizją samochodową, spojrzałem przez okno taksówki i zobaczyłem kogoś leżącego, najwyraźniej w złym stanie. Potem zobaczyłem drugą osobę na ziemi i zacząłem filmować. Potem zobaczyłem na ziemi trzy kolejne osoby, jedna z nich mocno krwawiła” – mówił Sikorski dla  BBC.

 

Na Twitterze znajdujemy również informacje brytyjskiego parlamentu, że w wyniku wydarzeń gmach parlamentu zostanie ewakuowany. Ewakuację rozpoczęto od galerii dla publiczności w Izbie Gmin, która zawiesiła swoje obrady. Posłowie będą ewakuowani, jako  ostatni w 20 osobowych grupach.Wcześniej parlament pozostawał zamknięty, wszystkich poza policją obowiązywał zakaz wchodzenia do budynku i jego opuszczania. 

 

Według służb jest to atak terrorystyczny, a to wszystko za sprawą daty – dokładnie rok temu na lotnisku w Brukseli miał miejsce atak terrorystyczny, w którym zginęły 32 osoby, a ponad 300 było rannych. 

 

źródło: Reuters,media/PAP/ twitter.com/sikorskiradek

fot.: pixabay