Hot Świat

Planujesz wakacje? Tam lepiej się nie wybieraj! BĘDZIE NIEBEZPIECZNIE.

„Grupy terrorystyczne” planują porwania cudzoziemców na filipińskiej wyspie Palawan, na zachodzie archipelagu – poinformowały władze USA. Miesiąc temu islamiści z ugrupowania Abu Sajaf przeprowadzili nieudaną operację na innej wyspie popularnej wśród turystów.

We wtorek wieczorem ambasada USA w Manili wydała ostrzeżenie w tej sprawie, zalecając swoim obywatelom, aby „uważnie przeanalizowali” plany podróży na Palawan.

 

„Ambasada USA otrzymała wiarygodne informacje, z których wynika, że grupy terrorystyczne mogą planować operacje wymierzone w obcokrajowców na terenie Palawanu” – czytamy w ostrzeżeniu dla podróżnych.

 

Filipińskie wojsko w środowym oświadczeniu przyznało, że „podziela obawy” amerykańskich władz. Armia poinformowała, że zaostrzyła środki bezpieczeństwa w obiektach turystycznych na Palawanie.

Ambasada wymienia dwa miejsca, które mogą być celem ataku: stolicę wyspy Puerto Princesa i Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Źródło PAP

MM

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.