Hot Kraj

„Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców” – Co jeszcze powiedział Schetyna?

Szef PO Grzegorz Schetyna oficjalnie powiedział, że Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców –  „Jestem za tym, by nie przyjeżdżali do Polski”.

 

„Nie, jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski” – tak odpowiedział Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla TVP Info.  Dopytywany czy jest to oficjalne stanowisko Platformy, odparł: „tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców”.

 

„Tak ma wyglądać rozmowa @pisorgpl z opozycją? Politycy PiS wysyłają dziennikarzy bo boją się prawdziwej debaty. Odwagi! #WzywamyDoDebaty”. – taki komentarz, pod opublikowanym na twitterze nagraniem z Grzegorzem Schetyną, zamieścił rzecznik PO Jan Grabiec.

 

Na wcześniejszej konferencji prasowej Schetyna odnosząc się do sprawy przyjęcia imigrantów ocenił, że „nie ma żadnych decyzji, które wymagają natychmiastowych decyzji”. „Jest pytanie, czy będziemy uczestniczyć w rozmowie na temat solidarnego działania Unii Europejskiej w tej kwestii” – dodał polityk.

 

„Jest pytanie, czy rząd PiS będzie angażował się w pomoc dla obozów uchodźczych w Libanie, Jordanii i w Turcji, jest pytanie czy podejmie współpracę z UE, czy będzie realizował oczekiwania finansowania procesu wyjazdu, czy odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów ich zamieszkania. To są pytania, które ja dzisiaj zadaję premier Szydło” – mówił Schetyna.

 

Warto pamiętać, że w 2015 roku rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję o podziale uchodźców, docierających do Europy. Ogólnie rozdzielonych miało zostać 120 tys. osób. Polsce miało przypaść ponad 6 tys. uchodźców.

 

źródło: PAP/TVP info

KG

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.