Policja schwytała pedofila, który umówił się z 13 – latką!

 

 

Zarzut składania propozycji seksualnych małoletniej usłyszał 51-latek zatrzymany przez policjantów z Rudy Śląskiej. Mężczyzna korespondował przez internet z osobą, sądząc że to 13-letnia rudzianka. Został zatrzymany, gdy z Wielkopolski przyjechał na spotkanie z rzekomą nastolatką.

 

Rzecznik rudzkiej policji aspirant Arkadiusz Ciozak powiedział, że o mężczyźnie składającym seksualne propozycje policjanci dowiedzieli się od jednego z nastolatków.

 

„Na internetowym czacie nastolatek miał nick sugerujący, że jest dziewczyną. Mężczyzna zaczepił go sądząc, że kontaktuje się z 13-latką. Zaczął składać propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej. Usiłował też umówić się na spotkanie. Młody internauta powiadomił o całej sytuacji policjantów. Cała korespondencja od tej pory była pod ich nadzorem” – powiedział Ciozak.

 

Korespondencja pomiędzy 51-latkiem a rzekomą 13-latką trwała ponad miesiąc. Kilka dni temu doszło do konkretnej propozycji i umówienia się w Katowicach. Mężczyzna przyjechał z Wielkopolski i czekał na katowickim dworcu, jednak zamiast dziecka na spotkanie przyszli policjanci. „Nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. W reklamówce, którą miał przy sobie znaleziono akcesoria erotyczne” – relacjonował asp. Ciozak.

 

Zatrzymanemu grozi do dwóch lat więzienia. Po przedstawieniu zarzutu został zwolniony do domu. Będzie pod dozorem policji.

 

Śledczy zlecili wielkopolskim policjantom przeszukanie mieszkania zatrzymanego, w którym zabezpieczono komputer, dyski twarde, pamięci przenośne i płyty cd z treściami erotycznymi. Specjaliści sprawdzą, czy na zabezpieczonych nośnikach znajdują się treści pedofilskie. 

 

Źródło: PAP

MB