Hot Kraj

Policja szukała narkotyków, a znalazła MARTWE NIEMOWLĘ / woj. Dolnośląskie /

Funkcjonariusze, którzy szukali w ich mieszkaniu narkotyków, znaleźli martwe niemowlę. Sąd wydał wyrok w tej sprawie, a para postanowiła się odwołać.

 

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok w sprawie Agaty i Roberta W., w których mieszkaniu na terenie Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) znaleziono martwe niemowlę. Wyrok jest prawomocny i skazuje kobietę na 3 lata więzienia, a jej męża na 2,5 roku. Obrońcy wnioskowali o niższy wymiar kary, ale sąd nie wziął pod uwagę ich wątpliwości.

 

Ciało malutkiego Milana zostało znalezione pod jesienią 2016 roku. Dziadek chłopca został zatrzymany do kontroli drogowej, przy której wykryto, że ma przy sobie narkotyki. Gdy policjanci postanowili przeszukać dom w celu znalezienia narkotyków, natknęli się na zwłoki 7-miesięcznego Milana. Ciało dziecka leżało w łóżeczko przykryte kocem. Z opinii biegłych wynikało, że Milan zmarł kilka dni przed wizytą policji.

 

Na ciele nie stwierdzono obrażeń, a za przyczynę zgonu uznano zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Po dokładnej analizie zwłok okazało się, że dziecko nie było szczepione zgodnie z harmonogramem obowiązkowych szczepień. Podczas rozprawy kobieta tłumaczyła, że bała się, że nie będzie ją stać na leczenie dziecka. Ojciec chłopca tłumaczył, że był zbyt zajęty pracą, by zauważyć chorobę synka.

 

źródło: tvn24

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.