Kraj

Policja zatrzymała poszukiwanego przez Interpol

Policja z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego międzynarodowym listem gończym. 34-latek, uciekinier z ukraińskiego więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i posługiwał fałszywą tożsamością.

Jak podaje portal policja.pl, zatrzymany to obywatel Ukrainy. Został on doprowadzony do prokuratury celem wszczęcia procedury związanej z jego ewentualną ekstradycją. Poszukiwania prowadzono od 2012 roku. Mężczyzna uciekł kilka lat temu z więzienia na Ukrainie, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za zabójstwo.

Policjanci z wydziału kryminalnego zdobyli informację, że poszukiwany Ukrainiec prawdopodobnie przebywa na terenie Trójmiasta i posługuje się fałszywą tożsamością.

Uciekinier usłyszał zarzuty używania dokumentów poświadczających nieprawdę. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przestępca w dalszym ciągu nie podaje swoich danych, które mimo to zostały potwierdzone przez badania daktyloskopijne – dodaje policja.pl.

Zobacz także: Policja aresztowała fałszerza dokumentów

Zdjęcie: www.policja.pl

BR