Kraj

Policjanci udaremnili kradzież przelewu

Policjanci z Sochaczewa i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu znaleźli złodziei, którzy chcieli okraść obywateli Macedonii przy zakupie ciężarówki.

Jak informuje portal policja.pl, jedna z osób zamieszanych już została zatrzymana. Policjanci zostali poinformowani o oszustwie internetowym przy zakupie ciągnika siodłowego marki scania. Obywatele Macedonii kupili ciężarówkę na jednym z niemieckich portali. Ciągnik sprzedawał mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Zapłata za ciągnik miała być przelana na numer konta, który przesłał sprzedający pocztą internetową. Hakerzy przechwycili jednak e-maila i zmienili numer konta, na które miały trafić pieniądze. W efekcie Macedończycy przelali pieniądze, które trafiły na konto przestępców.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Radomiu zablokowali całą kwotę w banku, do którego wpłynął przelew i ustalili, że właścicielką rachunku jest 30-letnia mieszkanka powiatu otwockiego. Okazało się, że kobieta nie działała sama. Policja zna już jej wspólników.

Zobacz także: Policja zatrzymała podejrzanych o handel bronią i narkotykami

BR