Aktualności Hot Kraj

POLSKA wystawia Niemcom RACHUNEK ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ! Jakiej kwoty może zażądać Polska?

Mówić jedno, a robić to drugie, ale tym razem rząd i powiedział i zrobił. Mowa o gigantycznym rachunku wystawionym Niemcom przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, a dokładniej o rekompensacie za zniszczenia podczas II wojny światowej.

 

I choć początkowo pomysł wojennych reparacji od Niemiec był poddawany krytyce, której autorami była głównie neoliberalna opozycja to dziś Polska może mówić o powodzeniach w prowadzeniu tej sprawy. 

 

Polski rząd zwrócił nie tylko uwagę na moralny wymiar zbrodni, ale również kwestię ogromnych zniszczeń. Jarosław Kaczyński mówił o sprawie reparacji, jako sprawie honoru. Pytanie, tylko w jaki sposób zostaną naliczone kwoty za zniszczenia. Ustalono już, że wszystkie dostępne dokumenty w sprawie niemieckich zbrodni podczas wojny zostaną zapisane na cyfrowych nośnikach. Parlamentarny zespół ds. reparacji został powołany z końcem września, a w ostatni wtorek Arkadiusz Mularczyk (PiS) złożył wniosek do szefa sejmowej komisji finansów w sprawie zabezpieczenia środków dla Archiwum Akt Nowych.

 
Zgodnie z zapowiedziami Polska może zażądać nawet 6 bilionów dolarów. Władze wciąż podkreślają, że Polska podobnie, jak Francja i Wielka Brytania powinna dostać rekompensatę za zbrodnię, która zabrała 6 milionów naszych rodaków.
 
 
źródło: GW
fot.: Pixabay / wikipedia
kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.