Hot Świat

Pomóż ofiarom HANDLU LUDŹMI – Zrób zdjęcie pokoju w hotelu!

Handel ludźmi określany mianem współczesnego niewolnictwa to problem, który dotyka nie tylko kraje trzeciego świata, ale również Europę. Wspólnie możemy temu zaradzić – wystarczy zdjęcie hotelowego pokoju.

 

Liczba handlu ludźmi coraz większa, a wiek ofiar coraz niższy. To szokujące, co spotyka miliony osób na całym świecie, możemy im pomóc robiąc zdjęcie hotelowego pokoju. Aplikacja mobilna pomaga policji w zmniejszeniu liczby ofiar handlu ludźmi, jak to możliwe?

 

Aplikacja o nazwie TraffickCam pozwala podróżującym robić zdjęcia pokojów na całym świecie, następnie są one przekazywane policji, która dysponuje międzynarodową bazą ofiar.

 

„Podaj nazwę hotelu i numer pokoju. Następnie zrób zdjęcie, które wyślesz na stronę. Dzięki temu policjanci mogą sprawdzić, gdzie były lub są przetrzymywane ofiary” informuje Abby Stylianou – twórczyni TraffickCam i pracownica Washington University Engineering.

 

Aplikacja zwiększa szansę na lokalizowane i identyfikowane miejsc, w których przetrzymywane są ofiary. TraffickCam ma ponad 1.5 miliona zdjęć hotelowych pokoi z całego świata, ale liczba ta stale rośnie. Aplikacja TraffickCam jest dostępna dla użytkowników systemów takich jak: iOS oraz Android.

 

Zgodnie z ostatnimi danymi Parlamentu Europejskiego, co roku ofiarami handlu padają ponad 4 miliony osób, a Rumunia uznawana jest za europejskie centrum niewolnictwa.

 

źródło: TraffickCam 

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.