Hot Świat

POWAŻNA SPRAWA Szydło będzie rozmawiać z Waszczykowskim, Macierewiczem i Dudą

Premier Beata Szydło w związku z działaniami USA w Syrii spotka się w piątek z szefami MSZ Witoldem Waszczykowskim i MON Antonim Macierewiczem. Będzie rozmawiała także z prezydentem Andrzejem Dudą – zapowiedział w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.

„Chcemy być na bieżąco z tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. To sytuacja oczywiście niecodzienna, nadzwyczajna i chcemy mieć nad tym kontrolę”.

 

Poinformował również, że premier Szydło będzie także rozmawiała z prezydentem. Prezydent USA Donald Trump wezwał w czwartek „cywilizowane kraje” do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych i położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii. Pytany o to, czy Polska dołączy do tych krajów, Bochenek podkreślił, że Polska uczestniczy w koalicji przeciwko ISIS i włącza się w działania na Bliskim Wschodzie mającym ustabilizować sytuację.

 

Dodał, że polski rząd popiera działania, które zmierzają do zakończenia kryzysu humanitarnego i wojny na Bliskim Wschodzie. „W ostatnim czasie pan Baszar el-Asad przekroczył pewną granicę, użył broni chemicznej w stosunku do ludności cywilnej” – powiedział rzecznik rządu.

 

Bochenek podkreślił, że atak na ludność cywilną i liczne ofiary pokazały, że nie obędzie się bez reakcji społeczności międzynarodowej, innych państw.

„Mamy nadzieję, że działania, które podejmują Stany Zjednoczone będą zmierzały do tego, aby ustabilizować tę sytuację, aby zaprowadzić pokój i porządek. Nie może być tak, że ten konflikt będzie toczył się w nieskończoność. Pokłosiem konfliktu jest dzisiaj kryzys migracyjny, z którym Unia Europejska nie potrafi sobie od wielu lat (poradzić)”.

 

PAP


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.