Aktualności Hot Kraj

PRAWIE MILION OSÓB UKARANYCH za to, że są POLAKAMI?? Możesz być jednym z nich!!! Czy to bezprawie??

Problem dotyczy prawie miliona Polaków! Wszystko przez nasze zaniedbanie, a może natłok spraw, które nad nami ciążą? Niestety prawo jest nieugięte. Ta ogromna grupa ludzi może mieć spory kłopot z dowodem osobistym.

 

Jak podaje Gazeta Polska Codziennie, prawie milion osób, powinno wymienić dokument w listopadzie lub grudniu 2017 roku. Przekroczenie terminów, przysporzy zapewne mnóstwo problemów w urzędach, bankach i zablokuje możliwość wyjazdu do krajów Unii Europejskiej.

 

Na tym niestety nie kończy się koszmar. W przypadku braku dowodu osobistego grozi grzywna w wysokości 5 tys. zł. Zaskakujące, że brak dokumentu tożsamości może tyle kosztować. Grzywna wymierzana jest nie tylko w przypadku przedawnionego dowodu. Karę zapłacą również osoby, które pomimo zmiany danych osobowych, np. adresu zameldowania, nie wymienią dokumentu. Jak również ci, których dokument został uszkodzony.

 

Strzeżmy się przed terminami, bo będziemy musieli za to słono zapłacić! Każdy dowód osobisty jest ważny przez 10 lat. Gdy dany termin wymiany nieuchronnie się zbliża, należy nieco wcześniej zainteresować się tematem. Na wydanie dowodu przysługuje urzędnikom 30 dni, dlatego warto wyprzedzać terminy.

źródło: gpcodziennie.pl, youtube.com

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.