Hot Kraj

Prawo i Sprawiedliwość deklasuje rywali. Sejm bez Konfederacji. SONDAŻ

Na kilka dni przed wyborami Prawo i Sprawiedliwość ma powody do zadowolenia. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET poparcie dla partii rządzącej jest niemal  dwukrotnie wyższe niż dla Koalicji Obywatelskiej.

 

To prawdziwy nokaut. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wskazało w sondażu aż 42,6 proc. ankietowanych. To wynik, który daje obecnej władzy bezapelacyjne zwycięstwo. Na drugim miejscu ciągle bez zmian. Główną siłą opozycyjną pozostaje Koalicja Obywatelska, ale jej poparcie wynosi zaledwie 22,5 proc.

Niespodzianki nie ma również na trzecim stopniu podium. Tu nieustannie swoje miejsce ma jest Lewica, którą poparło 13,1 proc. pytanych. Wszystko wskazuje na to, że po czterech latach nieobecności przy Wiejskiej środowiska związane z SLD będą miały swoją reprezentację w parlamencie.

Ciągle niepewny jest los Koalicji Polskiej. Połączone siły Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Pawła Kukiza uzyskały wynik na poziomie 6,9 proc. Taki rezultat gwarantuje wejście do Sejmu, ale mając na uwadze błąd statystyczny nic jeszcze nie jest przesądzone.

W trudnej sytuacji znajduje się Konfederacja „Wolność i Niepodległość”. Według sondażu IBRiS dla Radia ZET to jedyny spośród pięciu ogólnopolskich komitetów, który nie przekracza progu. Wolnorynkową formację wskazało jedynie 4,3 proc. respondentów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że aż 10,4 proc. ankietowanych ciągle nie wie jeszcze, na kogo odda głos. Sondaż został przeprowadzony 9 października br. na próbie 1100 dorosłych Polaków.

Przypomnijmy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się już w najbliższą niedzielę, 13 października. Lokale w całej Polsce czynne będą w godzinach 7-21.

 

Fot. facebook/Prawo i Sprawiedliwość


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.