Hot Świat

Prezydent Filipin jest gotów ZABIĆ SWOJEGO SYNA. Ma w tym swój cel! JAKI?

Kontrowersyjne słowa prezydenta Filipin do swojego syna obiegają media na całym świecie. Groźba śmierci i handel narkotykami to nie wszystko. 

 

Jeśli zostaniesz zatrzymany, to cię zabijemy. I będę bronił policjantów, którzy to zrobią – to właśnie te słowa wypowiedział prezydent Filip Rodrigo Duterte Manasesem Carpio do swojego 42-letniego syna Paolo Duterte, który pełni funkcję wiceburmistrza miasta Davao.

 

Paolo razem ze swoim szwagrem są oskarżeni o powiązania z chińskim gangiem przemycającym narkotyki do Filipin. Obaj nie przyznają się do winy i odrzucają zarzuty. 

 

Przypominamy, że to właśnie obecny prezydent Filipin – Rodrigo Duterte tuż po wyborach, rozpoczął walkę z narkotykami. Do tej pory w wyniku działań policji zginęło 7000 osób. Wielu krytykuje politykę prezydenta, inni z kolei chwalą statystyki obrazujące wyniki walki z handlarzami. Zgodnie z danymi Human Rights Watch złapano już około 3000  dilerów narkotyków, ale niewykluczone, że część dowodów sfabrykowano na potrzeby śledztwa. 

 

 

źródło: aljazeera

fot.: facebook

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.