Proboszcz uprawiał SEKS Z NIEPEŁNOSPRAWNĄ 17-LETNIĄ UCZENNICĄ i nadal jest kapłanem!

Kolejny przypadek wykorzystania seksualnego nieletniej przez duchownego – ksiądz Krzysztof K. (45 lat) proboszcz parafii w Wojnowicach uprawiał seks z 17-letnią głuchoniemą uczennicą.

 

Ksiądz Krzysztof K.- proboszcz parafii w Wojnowicach (woj. dolnośląskie) uprawiał seks z głuchoniemą 17-latką. Parafia w Raciborzu prowadzi lekcje religii dla osób niesłyszących. Odbywają się one w małej salce w ośrodku dla niesłyszących w Raciborzu (woj. śląskie) i to właśnie tam doszło do tragedii, jaką przeżyła 17-latka.

 

Sprawa seksu duchownego z 17-latką wyszła na jaw w 2016 roku. To właśnie wtedy ksiądz niepostrzeżenie zniknął z parafii, informując chwilę przed odejściem z ambony o rzekomym opętaniu szatana, którego miał paść ofiarą.

 

Sprawa ujrzała światło dzienne, w momencie gdy duchowny zaczął kontaktować się z 17-latką przez internet. Koleżanka nastolatki, która zauważyła, że dziewczyna otrzymuje wiadomości od księdza zgłosiła sprawę do dyrekcji szkoły, która zawiadomiła policję.  Po zebraniu materiału dowodowego przez prokuraturę okazało się, że ksiądz trzykrotnie współżył z nastolatką. 

 

Duchowny został skazany na 1,5 roku więzienia, w zawieszeniu na 3 lata, jednak odwołał się od wyroku. W ostatnim tygodniu odbyła się kolejna rozprawa w tej sprawie, a sąd okręgowy podtrzymał swoją decyzję.

 

Krzysztof K. został odwołany ze swojej parafii i został przeniesiony do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, jednak nadal pozostaje kapłanem.

źródło: nowiny

fot.: facebook/pixabay

kg