Aktualności Hot Kraj

Prokurator, który wsadził Tomasza Komendę, skazany za korupcję! „Dziś zrobiłbym to samo”!

– Nie mam sobie nic do zarzucenia i nie czuje się sprawcą tego dramatu – powiedział Faktowi Stanisław Ozimina, były prokurator, który oskarżył o gwałt i zabójstwo 15-latki Tomasza Komendę.  

 

Kiedy Stanisław Ozimina przejął sprawę usłyszał od swoich przełożonych, że trzeba, jak najszybciej doprowadzić ją do do końca. Był już trzecim prokuratorem, który zajmował się gwałtem i zabójstwem w Miłoszycach. Jak wspomina na ślad Tomasza Komendy wpadli policjanci, opinie i ekspertyzy biegłych tylko potwierdziły ich przypuszczenia.   

 

– W mojej ocenie należało go aresztować i teraz zrobiłbym to samo. Nie popełniłem w tej sprawie żadnego błędu – powiedział Faktowi Ozimina.

 

Odmienne zdanie mieli jego przełożeni, którzy kilka miesięcy po przedstawieniu zarzutów Komendzie, odsunęli od śledztwa Oziminę. Jednym z tego powodów miał być fakt, że prokurator nie rozpatrywał wniosków pełnomocnika rodziny zabitej 15-latki. Ponadto w mediach pojawiały się informacje, że świadkowie sprawy byli zastraszani. Z pracy Stanisława Oziminy nie był zadowolony również Lech Kaczyński, który pełnił w tamtym okresie rolę prokuratora generalnego. 

ZOBACZ: Radość TOMASZA KOMENDY nie trwała DŁUGO! Mężczyzna cieszył się z wolności jedynie dwa dni!

 – Skrytykował mnie w prasie i tak naprawdę do dzisiaj nie wiem za co, bo nigdy ze mną nie rozmawiał – dodaje Ozimina.

 

Ozimina stracił śledztwo w 2001 roku, a w 2006 r. odszedł z prokuratury. 9 lat później został skazany za korupcję, ale nie trafił do więzienia ponieważ zaczął współpracować z wymiarem sprawiedliwości. 

 

Prokurator spytany, o to, czy przeprosi Tomasza Komendę odparł: 

 

– Na razie nie mam takiego zamiaru, ale jest mi przykro, że niewinny człowiek trafił do aresztu. Gdybym go spotkał na ulicy podałbym mu rękę. Podziwiam go za to, co przeżył w więzieniu – kończy Ozimina.

 

Zobacz: Znęcali się, łamali mi kości, brakowało mi kobiety – prawda o 18 latach w więzieniu za niewinność. WSTRZĄSAJĄCE WYZNANIA TOMASZA KOMENDY

 

Źródło: fakt

MB


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.