Hot

Przed śmiercią NAZISTA zostawił po sobie testament. Jego treść zaskoczyła wszystkich!

Były esesman Heinrich Steinmeyer zapisał w testamencie ogromny majątek niewielkiej brytyjskiej miejscowości. Suma jaką przekazał zaskoczyła wszystkich. 

Heinrich Steinmeyer urodził się na Śląsku. Do SS wstąpił w wieku 17 lat. W 1944 r., po dwóch latach służby, został ujęty we Francji przez aliantów.

Mężczyzna trafił do obozu jenieckiego w niewielkiej – liczącej zaledwie 2 tys. mieszkańców – miejscowości Cultybraggan w Szkocji. Następnie przekazano mu kategorię C, która oznaczała „ślepą wiarę w nazizm”. Z czasem esesman zmienił jednak swoje poglądy.

Testament esesmana

“Chciałbym wyrazić moją wdzięczność za życzliwość, której doświadczyłem podczas niewoli ze strony mieszkańców” – cytuje testament esesmana portal metro.co.uk. Steinmeyer przekazał Cultybraggan  sumę opiewającą na 384 tys. funtów brytyjskich.  Pieniądze te zostaną przeznaczone na wsparcie starszych mieszkańców miasta.

Po uwolnieniu z obozu Niemiec zamieszkał w Szkocji, gdzie do 1970 r. pracował jako rolnik. Potem wrócił do rodzinnego miasta Delmenhorst, gdzie opiekował się chorą matką. Esesman zmarł w 2014 r. w wieku 90 lat.

Fot. Bundesarchiv, Bild 101III-Adendorff-002-18A / Adendorf, Peter / CC-BY-SA 3.0


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.