Aktualności Hot Lifestyle Świat

Przerażająca prawda o torebkach z herbatą! Przenoszą więcej BAKTERII niż DESKA SEDESOWA!

Do wstrząsających wniosków doszli ostatnio naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Okazuję się, że torebki z herbatą, których używamy np. w biurze mogą przenosić do 17 razy więcej bakterii niż deska klozetowa.   

 

W wyniku przeprowadzonych badań na  torebce z herbatą znaleziono 3785 bakterii. Równie dużo bakterii znalazło się na uchwycie czajnika (2438) oraz na brzegu kubka (1746). Dla porównania, na sedesie było ich 220. 

 

Według Dr Peter’a Barratt’a z Initial Washroom Hygiene pracownicy dużych korporacji powinni zwracać większą uwagę na higienę. 

– Jeśli przestaniesz myśleć o liczbie różnych rąk, które dotykają rzeczy takich jak uchwyt czajnika, pokrywka pudełka z herbatą, kubki i tym podobne, potencjał zanieczyszczenia się zwiększa. Stosowanie chusteczek antybakteryjnych na powierzchniach kuchennych i regularne czyszczenie kubka może przynieść ogromne korzyści zdrowotne dla pracowników – powiedział ekspert.

Rady godne uwagi, ale czy w ferworze obowiązków i wykonywania niezliczonej ilości zadań przeciętny pracownik będzie miał czas, aby myśleć o takich rzeczach? 

 

Źródło: independent

Fot.: pixabay

MB


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.